Ті люди, які постійно носять контактні лінзи, знають, що їх не можна зберігати поза спеціального розчину для лінз, тому що на відкритому повітрі контактні лінзи просто висихають. Рідка середа просто необхідна.
Але, не дивлячись на те, що до складу лінз входить вода, для зберігання все ж звичайна вода ніяк не підходить. Адже, по-перше, в ній міститься безліч мікроорганізмів, які можуть викликати запалення рогівки. А, по-друге, склад води значно відрізняється від складу натуральної людської сльози. А тому, потрапляючи на очне яблуко разом з лінзою, вода викликає дискомфорт і різь в очах. Саме тому для зберігання і очищення лінз слід купувати спеціальні розчини для контактних лінз, які виконують основні функції догляду за лінзами.
Функції розчинів:
-
Розчини повинні за своїм складом мати максимальну відповідність зі сльозою людини за рівнем вмісту рН і солі;
-
Для того, щоб лінза легко «ковзала« по оку, не створюючи незручностей і не викликаючи хворобливих відчуттів, в розчин повинні бути додані спеціальні речовини «для змащення»;
-
Розчин повинен мати функцію очищення лінз від білкових відкладень, мікроорганізмів і частинок бруду;
-
Розчин для лінз повинен мати мінімальний ризик появи алергічних реакцій.
Види розчинів для контактних лінз:
- Водно-сольові розчини. Раніше саме цей тип розчину був найпопулярнішим. Його склад повністю ідентичний складу звичайної сльози людини, а тому зберігання лінз в такому розчині сприяє збереженню всіх найважливіших властивостей контактних лінз. Крім цього, водно-сольові розчини допомагають вимивати шкідливі для очей хімічні сполуки, які в процесі носіння лінз неодмінно утворюються на них. Підходить для постійного зберігання лінз;
- Розчини для лінз на основі перекису водню. Такі розчини здійснюють більш ретельний догляд, відмінно дезінфікуючи контактні лінзи. Але в них лінзи не зберігаються постійно, а лише поміщаються на час очищення (приблизно 1 раз на два тижні). Пероксидні системи відрізняються таким дуже важливим показником, як відсутність загрози появи алергії. Але при використанні розчину для лінз на основі перекису водню потрібно стежити за дотриманням техніки безпеки. Адже при її порушенні є ризик отримати неважкий, але все ж опік слизової очей;
- Ферментні таблетки, що утворюють очищаючий розчин для лінз, в результаті розчинення. Ці таблетки можна використовувати 1 раз на тиждень, видаляючи за допомогою ферментної очищення тонку плівку з лінз. Ця плівка, що включає білкові та ліпідні відкладення, з'являється на контактних лінзах в результаті впливу на лінзи слізної рідини;
- Багатофункціональні розчини. Сьогодні найбільшою популярністю користуються саме цей вид рідини для зберігання контактних лінз. Пов'язано це з тим, що такі розчини виконують цілий ряд необхідних для лінз функцій: пом'якшення, очищення, дезінфікування, ополіскування.
Як вибрати розчин для зберігання лінз.
По-перше, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, адже тільки він може порадити найбільш підходяще саме вам засіб.
По-друге, для придбання і самих лінз, і засобів догляду за ними вибирайте тільки перевірені спеціалізовані магазини або аптеки.
Вибирайте розчини для лінз тих виробників, які вже давно зарекомендували себе. До таких можна віднести ALL IN ONE LIGHT, AOSEPT PLUS, BIOTRUE, CYCLEAN, MULTISON, ONE STEP, OPTI-FREE EXPRESS, OPTI-FREE PUREMOIST, RENU MPS, RENU MULTIPLUS, SYNERGI, TRIZYME SAUFLON.
Звертайте увагу на термін придатності рідини для зберігання лінз.
Уважно читайте інструкцію, особливо, ті розділи, в яких йдеться про побічні ефекти і про те, для яких лінз підходить даний розчин. Адже, наприклад, для кольорових лінз абсолютно непридатним буде розчин з вмістом перекису.
Запитуйте наявність сертифікатів, якщо у вас виникають якісь сумніви з приводу якості розчину для лінз контактних.
Пам'ятайте, що від того, наскільки якісно ви будете доглядати за своїми лінзами, залежить не тільки термін їх служби, але і здоров'я ваших очей!
Добавить комментарий
Авторизируйтесь для добавления комментария
Добавить комментарий без регистрации