Тверді і м'які лінзи.
Традиційно всі лінзи прийнято ділити на «тверді» і «м'які». Під «твердими» лінзами розуміють непроникні для кисню лінзи з низьким вмістом води. Вони не такі комфортні і фізіологічні, зате дуже міцні.
«М'які» лінзи виготовляють з гідрофільного пористого полімеру з відповідним змістом води (середнім або високим).
«Тверді» показані при астигматизмі, кератоконусі (деформації рогівки). Крім того, такі лінзи рекомендуються і тоді, коли виникли якісь проблеми при носінні «м'яких» лінз.
Традиційні лінзи та лінзи планової заміни.
А ще лінзи ділять на дві групи. Перша - це традиційні лінзи (всього одна пара на весь час носіння). Друга - це лінзи планової заміни (тобто комплект складається з декількох пар лінз, які змінюються в певному режимі: щомісячно, кожні два тижні або щодня).
Чим частіше змінюються лінзи, тим краще для очей, тому що ніякий догляд не зробить лінзи знову новими. Частка дозволяє підтримувати лінзи у відносно доброму стані тільки протягом строго певного проміжку часу. Справа в тому, що лінзи (особливо «м'які») з перших же секунд контакту з очима починають вбирати все, що міститься в слізної рідини. Крім того, вони піддаються впливу і зовнішнього середовища, як правило, досить несприятливою. Плюс декоративна косметика обсипається з вій і повік, тютюновий дим лізе в очі. Все це, разом узяте, скорочує термін життя лінз. Можливо, через шість місяців вони у вас не порвуться, зате стануть дуже брудними (в біологічному сенсі слова; звичайно, вони не можуть буквально обрости грудками землі).
Як старі лінзи впливають на очі.
Клініцисти стверджують, що понад 50% ускладнень пов'язано як раз з носінням старих (читай - брудних) контактних лінз.
Хворобливі реакції бувають в основному інфекційно-алергічного походження. Слізна рідина містить білок, а також деяку кількість жирів, мінеральних солей і імунних комплексів, що захищають очі. Білок, який осідає на лінзах, поступово починає сприйматися оком як чужорідний елемент (незважаючи на те, що, здавалося б, він ваш, рідний). А справа в тому, що під дією кисню і засобів для догляду за лінзами білок з часом змінює свою структуру. Подивіться на білок курячого яйця. Він прозорий і рідкий, поки свіженький і сирий. А варто йому потрапити в несприятливе середовище (каструльку з киплячою водою), він каламутніє і твердне. Ось приблизно те ж саме відбувається з речовиною, яка відкладається на лінзах. І цілком природно, що око його сприймає вже інакше. У результаті можлива алергічна реакція на чужорідний елемент.
Цей процес дуже підступний. Якщо вчасно не схаменутися, то поступово ваші очі почнуть самі регулювати термін носіння лінз. Скажімо, спочатку ви проносили їх два роки замість покладених шести місяців, наступного разу очей потребують заміни через півтора року, а потім - вже через три місяці. А коли ви прийдете до лікаря за роз'ясненнями, він вам нічого втішного не скаже. Такий імунну відповідь вашого організму, значить, доведеться розлучитися з контактними лінзами і переходити на окуляри.
До речі, ще про можливі ускладнення. Іноді вони можуть виникнути і з вини лікаря, який погано врахував всі індивідуальні особливості ока пацієнта. Майте на увазі, щоб вчасно відкоригувати помилку окуліста (або розпізнати власні зміни, що виникають в процесі бурхливого життя), наносити візит офтальмолога слід як мінімум раз на півроку.
Лінзи та навколишні умови.
Підходящі контактні лінзи аж ніяк не скасовують окуляри. Наприклад, під час застуди, коли сльозяться очі, краще користуватися окулярами, скажімо, для вивчення народних рецептів від нежиті та кашлю. А для занять спортом звичайно ж більше підходять лінзи.
Контактні лінзи не рекомендується надягати на важке виробництво, де надзвичайно різкий температурний режим.
Протипоказані вони і тим, хто страждає запальними захворюваннями повіки рогівки (або рогівка дуже чутлива).
При деяких психічних розладах, діабеті та ендокринних порушеннях контактні лінзи теж не рекомендуються, так як людина може приймати такі ліки, які впливають на слізну рідину.
До речі, зменшують кількість слізної вологи і деякі контрацептиви. Тому доведеться або відмовитися від лінз або, порадившись з лікарем, поміняти протизаплідний засіб.
Добавить комментарий
Авторизируйтесь для добавления комментария
Добавить комментарий без регистрации